Smagspasta Creamy Caramel 100 g – FunCakes
Varenr.: 8720512693362
Creamy/kremet karamel Smagspasta fra Funcakes er perfekt til f.eks. dine fyldte chokolader – ideel til at give smag til dine fromager, mousser, is og smørcreme.Du kan også bruge Smagspasta i din kagedej, for en ekstra skøn smag.Hvis man bager med høje temperaturer over (200°C) tilføj da lidt ekstra pasta, da varmen svækker smagens styrke.
Ingredienser: glukosesirup, sukker, vand, mælk, farve: E150a, E160a, smagspasta, surhedsregulerende middel: E330, emulgator: E407, E440a, antioxidant: E300.
For allergener, se ingredienser med fed skrift.
Kan indeholde spor af: æg og nødder.
Anbefalet dosering: 30 g pr. 500 g.
Ingredienser: glukosesirup, sukker, vand, mælk, farve: E150a, E160a, smagspasta, surhedsregulator: E330, emulgator: E407, E440a, antioxidant: E300. For allergener, se ingredienser med fed skrift. Kan indeholde spor af: æg og nødder. |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1264/302 |
| Fedt | 1,2 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 1 g |
| Kulhydrat | 71 g |
| Heraf sukkerarter | 59 g |
| Protein | 0,8 g |
| Salt | 0,04 g |
| Vægt | 1,000000 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.


Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.