Smagspasta Orange 120 g – FunCakes
Varenr.: 8720512693652
Orange Smagspasta fra Funcakes er perfekt til f.eks. dine fyldte chokolader – ideel til at give smag til dine fromager, mousser, is og smørcreme. Du kan også bruge Smagspasta i din kagedej, for en ekstra skøn smag. Hvis man bager med høje temperaturer over (200°C) tilføj da lidt ekstra pasta, da varmen svækker smagens styrke. Produktet kan også benyttes i opskrifter hvor du skal bruge appelsinsirup.
Ingredienser: glukosesirup, appelsinsaft (40%), sukker, alkohol (2%), surhedsregulator: E330, æterisk appelsinolie, fortykningsmiddel: E440, farve: E120, E100.
Kan indeholde spor af: æg, mælk og nødder. Indeholder alkohol.
Anbefalet dosering: 30g pr. 500g.
| Ingredienser: glukosesirup, appelsinsaft (40%), sukker, alkohol (2%), surhedsregulator: E330, æterisk appelsinolie, fortykningsmiddel: E440, farve: E120, E100. Kan indeholde spor af: æg, mælk og nødder. Indeholder alkohol. Se ingredienser med fed skrift for allergener. |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1214/290 |
| Fedt | 0 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 68 g |
| Heraf sukkerarter | 54 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0 g |
| Vægt | 1,000000 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.

Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.