Valrhona kakaopulver 250 g
Varenr.: 3395328769355
Valrhona kakaopulver “Cacao Gastronomie”. Kakaopulver i den sædvanlige høje Valrhona kvalitet med en meget ren og intens kakao smag, med en meget varm mahogni rød farve. Valrhona tilbyder dig dette 100% kakaosukkerfri pulver, med en fine og intens smag til lækre chokoladedrinks eller gourmetopskrifter. Kakaodrink: blande to tsk kakao og lidt sukker efter smag med lidt sødmælk, rør godt og tilsæt mere mælk (40 cl)Dette produkt er Kosher-certificeret
Ingredienser: kakaopulver, surhedsregulerendemidler: kaliumcarbonater
| Ingredienser: kakaopulver, surhedsregulerende middel: kaliumcarbonater. | ![]() ![]() |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1549/370 |
| Fedt | 21 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 13 g |
| Kulhydrat | 8,9 g |
| Heraf sukkerarter | <0,5 g |
| Protein | 19 g |
| Salt | 0,04 g |
| Vægt | 1,000000 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.



Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.