Hakkede mandler 50 g – Dr. Oetker
Varenr.: 5701073065082
Hakkede mandler fra Dr. Oetker er lavet af 100 % kvalitets mandler.De er pakket i beskyttende atmosfære for at bevare den gode smag.De smager fantastisk og meget dekorativ på dine desserter, salater, småkager og andet bagværk.Se meget, meget mere til Dr. Oetker her
Ingredienser: Mandler
For allergener se fed skrift
Kan indeholde spor af: CASHEW-, PEKAN-, PISTACIE-, PARA-, MACADAMIA-, HASSEL- og VALNØDDER.
| Ingredienser: Mandler For allergener se fed skrift Kan indeholde spor af: CASHEW-, PEKAN-, PISTACIE-, PARA-, MACADAMIA-, HASSEL- og VALNØDDER. |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 255/618 |
| Fedt | 54 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 4,3 g |
| Kulhydrat | 7,3 g |
| Heraf sukkerarter | 4,8 g |
| Protein | 21 g |
| Salt | 0,03 g |
| Vægt | 1 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.

Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.