OBS: Bedst før dato på dette produkt er ned til 1 måned grundet strenge kvalitetskrav.
UDSOLGT
Aurion – Bygmel, 1kg
Vareid: 1002012
Varenr.: 5707293351615
49,95kr.
Varenr.: 5707293351615
Aurions bygmel er stenkværnet af korn fra danske biodynamiske avlere. Byg tilfører en dejlig smag og giver brød og boller en fyldig og robust konsistens.
Indhold: 1kg.
| Indeholder: BYGMEL** ** = Biodynamisk For allergener se FREMHÆVET tekst. |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1467/351 |
| Fedt | 2,4 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0,3 g |
| Kulhydrat | 77 g |
| Heraf sukkerarter | 1 g |
| Protein | 9,2 g |
| Salt | 0,01 g |
| Vægt | 1,000000 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.

Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.