Patis Decor – Matcha Sugar, 350g
Varenr.: 3700105297318
Patis Decor Matcha Sugar kombinerer fint sukker med matcha – et japansk grøn te-pulver med en frisk, aromatisk og let bitter smag. Den nøje afstemte blanding gør det enkelt at tilføre dine søde kreationer en elegant og harmonisk matchasmag.
Sukkeret passer perfekt til desserter som mousser, bavarois og flødeskum, hvor det giver en mild og raffineret smagsoplevelse. Det er også ideelt til macarons, panna cotta, crème brûlée og forskellige cremer, som får et spændende grønt te-twist.
Brug det også i kagedej, buttercream og småkager eller som dekorativ topping på cupcakes, desserter og is. Kombinationen af sukker og matcha gør produktet nemt at anvende og sikrer en jævn og balanceret smag i dine opskrifter.
Med Patis Decor Matcha Sugar slipper du for selv at afmåle og blande løs matcha – her er sukker og matcha allerede perfekt kombineret, så du hurtigt og nemt kan skabe flotte og smagfulde kreationer.
Specifikationer:
- Matcha sukker
- Indhold: 350 g
| Indeholder: Sukker, matcha tepulver (5%) Kan indeholde spor af GLUTEN, SOJA, MÆLK, ÆG, NØDDER og SULFITTER. |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1638/396 |
| Fedt | 0,3 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 96,9 g |
| Heraf sukkerarter | 96,4 g |
| Protein | 1,5 g |
| Salt | 0 g |
| Vægt | 0,365 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.

Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.