UDSOLGT
Patis Decor – Rørsukker med Tonga Bønne, 350g
Vareid: 1010573
Varenr.: 3700105295024
44,95kr.
Varenr.: 3700105295024
Ved at erstatte en del af det almindelige sukker i dine opskrifter får du nemt en mere fyldig og kompleks smag. Et lækkert alternativ til vaniljesukker med en rundere og varmere karakter.
Specifikationer:
- Brunt sukker med tonkabønne
- Indhold: 350 g
| Indeholder: Brunt rørsukker, malede tonkabønner. Kan indeholde spor af GLUTEN, ÆG, PEANUTS, SOJA, MÆLK, NØDDER, SELLERI, SESAM, SULFITTER, LUPIN |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1656/390 |
| Fedt | 0,1 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0,1 g |
| Kulhydrat | 97,4 g |
| Heraf sukkerarter | 97,4 g |
| Protein | 0,1 g |
| Salt | 0,01 g |
| Vægt | 0,365 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.

Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.