Durummel 1 kg – Valsemøllen^
Vareid: 10672
Varenr.: 5701075203475
24,95kr.
Varenr.: 5701075203475
Durumhvedemel er særligt velegnet til italienske brød/flutes som du kan bage i disse forme, samt til pasta som du kan lave i disse maskiner.Se meget mere fra Valsemøllen lige her, og tag gerne et kig i vores mel-kategori
Fintmalede durumhvedekerner
| Indeholder: Fint formalede DURUMHVEDEKERNER. |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1458/348 |
| Fedt | 1,9 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0,4 g |
| Kulhydrat | 65 g |
| Heraf sukkerarter | 0,5 g |
| Protein | 15 g |
| Salt | 0,01 g |
| Vægt | 1,1 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.

Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.