Krymmel Dino 65 g
Varenr.: 8720512696608
Dino drys medley fra FunCakes bringer et smil på alles ansigter.Denne drys er en nem måde at få dit bagværk til at se så indbydende ud på få sekunder! Perfekt til dekoration af cupcakes, cookies, donuts og meget mere.Se vores store udvalg af dinosaur her!
Ingredienser: sukker, dextrose, stivelse (hvede, majs), rismel, glukosesirup, vegetabilsk fedt (palme), farve: E101, E131, E132, E133, E153, invertsukkersirup, fuldt hydrogeneret olie (rapsfrø), fortykningsmiddel: E413, glasmiddel: E901, E903, vegetabilsk olie (kokosnød, rapsfrø), emulgator: E322 (soja), surhedsregulator: E330, aroma, salt.
For allergener, se ingredienser med fed skrift.
Kan indeholde spor af: mælk.
| Ingredienser: sukker, dextrose, stivelse (HVEDE, majs), rismel, glukosesirup, vegetabilsk olie (raps, kokos), hærdet olie (raps, palme), invertsukkersirup, farvestof: E101, E131, E132, E133, E153, fortykningsmiddel: E413, E414, overfladebehandlingsmiddel: E901, E903, E904, emulgator: E322, antiklumpningsmiddel: E553b, klid (majs), aroma, salt, salt, syre: E330. For allergener, se ingredienser med FREMHÆVET skrift. Kan indeholde spor af: JORDNØDDER, SOJA, MÆLK, NØDDER. |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1681/398 |
| Fedt | 1 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0,7 g |
| Kulhydrat | 96 g |
| Heraf sukkerarter | 88 g |
| Protein | 0,3 g |
| Salt | 0,04 g |
| Vægt | 0,080 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.


Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.