Sugar Strands Metallic Gold 80 g
Varenr.: 8720143517938
Guldfarvet krymmel fra Funcakes. Krymmel giver et flot finish til kager, desserter, is, konfekt, cupcakes og meget andet.
Ingredienser: sukker (70%), hvedemel, risstivelse, majsstivelse, glasmiddel: E903, farve: E174, E100.
For allergener, se ingredienser med fed skrift.
| Ingredienser: sukker (70%), HVEDEMEL, risstivelse, majsstivelse, overfladebehandlingsmiddel: E903, farve: E174, E100. For allergener, se ingredienser med FREMHÆVET skrift. |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1736/409 |
| Fedt | 0,2 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 94 g |
| Heraf sukkerarter | 80 g |
| Protein | 2,3 g |
| Salt | 0,02 g |
| Vægt | 0,100 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
| Supplier Number | F52175 |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.


Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.