Krymmel Confetti Mix 60 g
Varenr.: 8720143517570
Funcakes krymmel/sukkerpynt. Runde konfettimix med 5 forskellige farver. Velsmagende og sjovt som dekoration på cupcakes, popcakes og andre kager.
Ingredienser: sukker, rismel, delvist hydrogeneret olie (rapsfrø), fortykningsmiddel: E413, farve: E101, E120, E132, E133, E141, E160a, aroma.
| Ingredienser: sukker, rismel, delvis hydrogeneret olie (raps), fortykningsmiddel: E413, farve: E101, E120, E132, E133, E141, E160a, aroma. | ![]() |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1774/419 |
| Fedt | 4,3 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0,8 g |
| Kulhydrat | 94 g |
| Heraf sukkerarter | 88 g |
| Protein | 0,6 g |
| Salt | 0 g |
| Vægt | 0,08 kg |
|---|
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.



Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.