Krymmel Medium White 60 g
Varenr.: 8720512694437
FunCakes sukkerperler som er spiselige hvide perler str. 4 mm.Med disse sukkerperler er der mange forskellige dekorationsmuligheder.Brug dem foreksempel til blomster eller en kæde/kant omkring en kage.De kan også bruges som små snebolde til julen!Se meget mere krymmel her, og tag også gerne et kig i vores julevarer lige her!
Ingredienser: dextrose, sukker, rismel, glukosesirup, fortykningsmiddel: E414, salt, smagsstof, surhedsregulerende middel: E330, overfladebehandlingsmiddel: E903, E904.
Kan indeholde spor af: soja, mælk.
Dette produkt er: Halal certificeret.
Opbevares ved 15°C og 22°C i mørke omgivelser.
| Ingredienser: druesukker, sukker, rismel, glukosesirup, fortykningsmiddel: E414, salt, aromastoffer, surhedsregulerende middel: E330, overfladebehandlingsmiddel: E903, E904.Kan indeholde spor af: SOJA, MÆLK. Dette produkt er: Halal-certificeret. Anbefalet opbevaring: tørt, mellem 8C og 24C. | ![]() |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1657/396 |
| Fedt | 0 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 96 g |
| Heraf sukkerarter | 89 g |
| Protein | 1 g |
| Salt | 0,1 g |
| Vægt | 0,100 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.



Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.