Patis Decor – Kanel Sukker, 350g
Varenr.: 3700105297356
Patis Decor Cinnamon Sugar kombinerer fint sukker med aromatisk kanel i en perfekt afstemt blanding, der giver dine opskrifter en varm, sød og krydret smag. Den færdige blanding gør det nemt at opnå en ensartet kanelsmag uden selv at skulle dosere og blande ingredienserne.
Kanelsukkeret er ideelt til både bagværk og desserter. Brug det over æbler i æblekager, i fyld til kanelsnegle eller som topping på pandekager, vafler og French toast. Når sukkeret smelter let, skaber det en lækker sødme og en skøn krydret aroma, der gør enhver servering ekstra indbydende.
Kanelsukkeret kan desuden bruges som topping på desserter, grød, yoghurt eller varme drikke, når du ønsker et ekstra strejf af sødme og krydderi.
Specifikationer:
- Kanelsukker
- Indhold: 350 g
| Indeholder: Sukker, stødt kanel (2%), naturlig kanelsmag/aroma Kan indeholde spor af GLUTEN, SOJA, MÆLK, ÆG, NØDDER og SULFITTER. |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | 1695/399 |
| Fedt | 0 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 99,6 g |
| Heraf sukkerarter | 99,6 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
| Vægt | 0,365 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.

Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.