Patis Decor – Matcha Pulver, 25g
Varenr.: 3700105210478
Patis Decor Matcha Powder er et fintmalet grønt tepulver med en intens grøn farve og en karakteristisk, let bitter smag. Det er perfekt, når du ønsker at tilføre både smag og naturlig farve til dine desserter og bagværk.
Matcha powder kan bruges i alt fra lagkagebunde, mørdej og macarons til cremede fyld som ganache, buttercream og konditorcreme. Den delikate tesmag passer særligt godt sammen med hvid chokolade, hvor den skaber en elegant balance, eller med røde bær for en frisk kontrast.
Pulveret egner sig også fantastisk til desserter som is, panna cotta og cheesecake, hvor den karakteristiske matchasmag giver et moderne og eksklusivt twist.
Den fine konsistens gør pulveret nemt at arbejde med og ideelt til både bagning, desserter og dekoration.
Specifikationer:
- Matcha pulver
- Indhold: 25 g
| Indeholder: Matcha Grøn tepulver |
| Næringsindhold | pr. 100 g |
| Energi (kj/kcal) | - |
| Fedt | 0 g |
| Heraf mættede fedtsyrer | 0 g |
| Kulhydrat | 0 g |
| Heraf sukkerarter | 0 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
| Vægt | 0,150 kg |
|---|---|
| Størrelse | 0,1 × 0,1 × 0,1 cm |
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.


Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.