Silikomart Professional – PANDORO XS 18, Silikoneform

Vareid: 1011204
Varenr.: 8051085407668
139,95kr.


Skab små, elegante udgaver af den klassiske italienske julekage med PANDORO XS 18 fra Silikomart Professional. Formen er udviklet i samarbejde med den anerkendte konditor Xavi Donnay og giver dig mulighed for at fremstille 18 miniatureversioner af den ikoniske Pandoro – perfekte til dessertanretninger, buffet, petit fours eller som spiselige julegaver.

Den alsidige platin-silikoneform kan bruges til både kolde og bagte desserter samt chokolade, så du kan udfolde din kreativitet med alt fra mousse og semifreddo til små kager og fyldte chokolader.

Den fødevaregodkendte platin-silikone sikrer skarpe detaljer, ensartede resultater og nem afformning, så hver mini Pandoro får et flot og professionelt udtryk.

Specifikationer

  • Mål pr. hulrum: Ø40 × H 30 mm
  • Kapacitet: 18 ml pr. hulrum
  • Antal hulrum: 18
  • Materiale: Platinfødevaregodkendt silikone
  • Design: Miniudgave af den klassiske italienske Pandoro
  • Udviklet i samarbejde med: Xavi Donnay
  • Velegnet til: Mousse, semifreddo, bagte kager, chokolade og andre kreative desserter
  • Temperaturbestandig til brug i både fryser og ovn
  • Fleksibel platin-silikone for nem afformning og et professionelt resultat

36.480.87.0065

Vægt 1,000000 kg
Størrelse 0,1 × 0,1 × 0,1 cm

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.